نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ در ارتباط با سرمایه گذاری در منطقه آبگرم نوجین با حضور فرماندار و مسئولین شهر و شهرستان

 

این جلسه راس ساعت 6 عصر در مسجد امام خمینی شهر نوجین با حضور شهروندان و مسئولین محلی و شهرستانی برگزار گردید. در ابتدای برنامه ریاست شورای اسلامی شهر نوجین با ذکر مسائلی در ارتباط با چگونگی برگزاری برنامه ، تریبون را در اختیار فرماندار شهرستان آقای پورزارعی  قراردادند. آقای پور زارعی صحبت های خود را با شروع عملکرد دولت تدبیر و امید با توجه به نزدیکی به سالروز در اختیار گرفتن سکانداری قوه مجریه توسط دولت آقای دکتر روحانی آغاز کردند ، در ادامه گزارشی از اجرای پروژه ها ، برنامه ها و فعالیت های دولت در شهرستان را ارائه کردند ودر پایان به موضوع سرمایه گذاری در منطقه آبگرم نوجین پرداختند .فرماندار شهرستان سرمایه گذاری در آبگرم نوجین را نقطه عطف تحول و تغییر در رونق اقتصادی و اشتغال زایی شهر نوجن تعبیر کردند واز مردم شهر و جوانان درخواست همکاری و مساعدت جهت هر چه بهتر اجرا شدن پروژه را داشتند.

 ایشان در ادامه ، اشتغال زایی ، ایجاد منطقه تفریحی- اقامتی ، مکان گردشگری ، جذب توریست ، آب درمانی و ارزش افزوده شهر را به عنوان محاسن اجرایی این جلسه عنوان کردند. در این نشست سوالات شهروندان توسط فرماندار پاسخ داده شد و در پایان برنامه هم شهردار نوجین در ارتباط با پروژه آبگرم و روند دعوت از سرمایه گذاران مختلف و نهایتا انعقاد تفاهم نامه با آقای بابایی بعنوان سرمایه گذار مطالبی را ارئه کردند.

آبگرم نوجین که در فاصله 6 کیلومتری نوجین قرار گرفته واجد دو چشمه آب گوگردی و استخروآبشار می باشد.

این سرمایه گذار قصد اجرای منطقه تفریحی – اقامتی – گردشگری – آب درمانی – آموزشی و نگهداری حیوانات اهلی  و حشی و پرورش ماهیان و آبزیان در این ناحیه را دارد.

طبق تفاهم نامه بین 15 میلیارد تا 25 میلیارد توسط بخش خصوصی در این منطقه هزینه خواهد شد.از در آمد سالانه این مجموعه 2 درصد به فرمانداری شهرستان فراشبند و 2 درصد به شهرداری نوجین تعلق خواهد گرفت.

قطعا با اجرای این پروژه ، نوجین یکی از نقاط اصلی جذب توریست و گردشگری در کشور خواهد شد

سرمایه گذاری آبگرم نوجین

سرمایه گذاری آبگرم نوجین

روح الله اردشیری